Milujeme čtení

Za deštivých letních dní, kdy by člověk ani psa ven nevyhnal, může být čtecí kout ideálním místem, kde hledat útočiště.

Rádi se schováváte před každodenním shonem a stresem ve svém velmi osobním prostoru, mezi svými oblíbenými věcmi a milovanými vzpomínkami? Trávíte deštivé dny nejraději ve společnosti ticha a dobré knihy? Ano? My také. A také myslíme na to, abyste se během odpočinku cítili co nejlépe. Jaký nábytek tedy zvolit do čtecího koutu?

Menší konzolový stůl nebo odkládací stůl si poradí s menším objemem knih, nabídnou také místo pro odložení šálku kávy. Toto místo si nepochybně zamiluje i vaše oblíbená květina. Je vždy dobré vybrat správnou výšku stolku, která vám bude vyhovovat a nebudete se muset pro nic zbytečně natahovat. Výběr designu je dalším důležitým aspektem pro volbu vašeho stolu.

Pokud máte knih hodně, je dobré zvolit štíhlou nebo rohovou knihovnu, která nezabere moc místa, ale pořád nabídne dostatek prostoru pro všechny vaše detektivky a romány. Ve Studiu toskánského nábytku Abitare in Armonia najdete knihovnu, která vám navždy přiroste k srdci.

Pohled na kapky deště, stékající po skle, i napínavý příběh, si užijete nejlépe pohodlně usazeni. Pohodlné a správné sezení je při čtení velice důležité, jelikož nechcete, aby vás stále bolela záda. Čtete rádi ve svém oblíbeném křesle, nebo snad raději relaxujete na pohovce? Vše záleží na vašem osobním pohodlí. Pro menší prostor však bude lepší volbou menší pohodlné křeslo, v kombinaci třeba s pohodlným pufem. Správná volba materiálu potahu je též důležitá. Doporučujeme volit kvalitní přírodní materiály, jako len, kašmír a hedvábí, pro jejich dlouhověkost a pohodlí. Jindy rozhoduje barva. Místa, přizpůsobená odpočinku a rozjímání doporučujeme ladit do neutrálních spíše pastelových barev.

Každý čtecí koutek má svou duši, svůj charakter, který často odráží charakter majitele. Odkládací stolek je takový středobod místnosti – místo, kam si položíte knihu, když si potřebujete promnout unavené oči, nebo si jdete udělat čaj. Místo, kde opět navážete na příběh tam, kde jste posledně skončili. Jinými slovy, je srdcem čtecího koutu. Při výběru je třeba dávat pozor hlavně na výšku odkládacího stolku.

Výrobce stylového toskánského nábytku Abitare in Armonia nabízí množství designových skvostů, propracovaných do posledního detailu a vyrobených ručně z těch nejvybranějších materiálů vysoké kvality. V showroomu Abitare in Armonia najdete nejen čtecí stolek podle svého vkusu.

Studio toskánského nábytku najdete v Italské ulici 5 na Pražských Vinohradech.

Zpět


csenru

Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter

PDF katalog
Facebook Abitare in Armonia Pinterest Abitare in Armonia Instagram Abitare