Kvalita

V dnešní době je na trhu s nábytkem nespočet českých i zahraničních značek, předhánějících se v komplexnosti nabídek i servisu.
Co se ale v současnosti považuje za standard kvality a jak kvalitní nábytek vybrat? Pojďme se podívat na standardy kvality tradiční
Toskánské značky Abitare in Armonia.

Materiál
Kvalitní nábytek je zpravidla vyráběn z masivního tvrdého dřeva, jako například dub, buk, jilm, a další. Dřevo se speciálně pečlivě vybírá s ohledem na stáří, strukturu, barvu, kvalitu a vlhkost. Samozřejmostí je, že pro venkovní nábytek se volí tvrdší dřevo s co nejlepší odolností vůči vlhkosti a povětrnostním vlivům, čemuž odpovídá i povrchová úprava.

Specialitou značky Abitare in Armonia je výroba desek jídelních stolů, konzolových stolů a komod z vysoce ceněného restaurovaného starého a starožitného dřeva. Pro tyto účely máme firma zvláštní divizi, která po celé Evropě vyhledává a speciálně vybírá to nejhezčí a nejzachovalejší dřevo, kterému bude následně vdechnut nový život. V Pražském showroomu je vystaven stůl s deskou z letitého afrického teaku, který byste měli rozhodně vidět na vlastní oči.

Velký důraz je též kladen na kvalitu potahů sedacího nábytku. V Abitare in Armonia používají pouze len, kašmír a hedvábí, příjemné na omak a bytelné materiály. Každý z nich Vám nabídne skvělý komfort a dlouhověkost.

Zpracování
V Abitare in Armonia vyrábí nábytek ručně a ctí tradiční řemeslné postupy, používané starými nábytkářskými mistry. Každý kousek, který opustí fabriku, je ručně navržen a zpracován od náčrtu po finální povrchovou úpravu.

Všechny detaily jsou dovedeny k dokonalosti, která se snoubí s drobnými imperfekcemi, tolik vlastními toskánskému stylu. Pozoruhodná zručnost a pečlivost mistrů řezbářů povznáší tento styl na další úroveň.

Povrchová úprava
Abitare in Armonia nabízí několik základních variant povrchové úpravy.

Černý lak se nanáší ručně v sedmi vrstvách, má čistý polomatný povrch. Je praktický, velice snadno se udržuje a je dostatečně tvrdý, aby odolal útokům dětí i domácích mazlíčků. Zbroušená hrana má charakteristickou hnědo-červenou barvu a přidává nábytku zvláštní honosný nádech.

Křídová barva je pro toskánský styl velice typická, nejběžnější je v měkkých pastelových odstínech. Nanáší se ručně v několika vrstvách, v závislosti na požadavku na výsledný vzhled. Může být krycí a hladká, nebo lehce průhledná se srtukturou dřeva. Křídová barva se udržuje velice snadno, nemá však ráda mokré čištění.

Pro milovníky neopakovatelného vzhledu surového přírodního dřeva nabízíme možnost povrchové úpravy včelím voskem nebo speciálním olejem, který zamezí pronikání vlhkosti do dřeva, ale nezmění jeho barvu, strukturu, ani povrch. Protože přirozenou krásu dřeva prostě milujeme.

Inspirace
Nekonečné vinice, slunce, moře, úzké staré uličky, mozaiky, kamenné stěny, dřevěné trámy a pastelové barvy, staré vily… Toskánsko je zkrátka nekonečnou inspirací. Milujeme květiny, staré dřevo, klasické interiérové styly, milujeme pečlivou ruční práci a ctíme kvalitní materiály.

Inspirací jsou nám všechny krásné věci, každý kousek Toskánska, který bychom chtěli sami mít doma, chceme přinést i Vám…

Zpět


csenru

Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter

PDF katalog
Facebook Abitare in Armonia Pinterest Abitare in Armonia Instagram Abitare