Inspirativní svět kouzel a starožitných materiálů

Každý z nás má svou představu o designu a eleganci, o tom co je či není krásné, každý máme svůj pohled na styl.
Všichni se však shodneme na tom, že není nad kvalitní ojedinělé materiály a jemnou pečlivou ruční práci. A také
všichni milujeme starožitnosti, stylové doplňky a neobvyklé detaily.

Hledání v telefonních seznamech, zlatých stránkách, probírání se inzeráty, cestování autem přes polovinu kontinentu, prohrabávání se starým harampádím, nekonečné hledání,zklamání a radosti, nadšení a zase hledání. Procházení zapomenutých poloopuštěných budov a starých vil za doprovodu zvláštních lidí, nová přátelství a smutná loučení. Mnohem více než to obnáší práce divize Abitare in Armonia, která každý den vyhledává po celé Evropě nepoužitelný a dosloužilý starožitný nábytek, zrcadla, zámky, panty a doplňky, kterým bude následně vdechnut nový život.

Tradiční nábytková značka Abitare in Armonia již 10 let využívá recyklované dřevo ze starožitného nábytku jako jeden z nejoriginálnějších a nejhonosnějších materiálů k výrobě originálního stylového nábytku. Takové dřevo má krásnou kresbu, nese v sobě ojedinělou energii a kus nábytku z takového materiálu podtrhne osobitost dokonce čistě moderního interiéru.

Podíváte-li se do zásuvky nebo otevřete dvířka komody, objevíte staré zrestaurované panty a zámky, rozebrané, zbavené rzi, zrestaurované a dotažené k plné funkčnosti a estetické dokonalosti.

 

Někdy se nám poštěstí narazit na něco opravdu jedinečného – staré zrcadlo s částečnou nebo pokročilou patinou. Takových „nálezů“ si velice ceníme, jelikož se jedná o opravdovou vzácnost. Stádium koroze se totiž nedá předem odhadnout a zrcadlo je většinou nenávratně zničené a nepoužitelné. V ojedinělých případech však máme v ruce skvostně patinované zrcadlo, které je v dílně vyčištěno, opraveno, ošetřeno proti další korozi a vloženo do speciálně zhotoveného rámu. Takové zrcadlo si hned získá Vaše srdce.

Všechny tyto a mnohé další oduševnělé designové skvosty najdete ve Studiu toskánského nábytku Abitare in Armonia v Italské ulici 5 na Pražských Vinohradech.

Zpět


csenru

Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter

PDF katalog
Facebook Abitare in Armonia Pinterest Abitare in Armonia Instagram Abitare